• Play

  אודות

 • Play

  מדיניות האיכות

 • Play

  תרומה לקהילה

 • שאלות ותשובות

 • Play

  אישורים • סימפל אורדר
אודות פאנדנגו

חברת פאנדנגו גאה להיות חלק חשוב ובלתי נפרד ממערך השירות למסעדות בכל הנוגע לאיסוף שמן משומש ולאספקת מוצרים מתכלים. פנדנגו מספקת שירות למסעדות בכל חלקי הארץ החל משנת 1993, כשבשנת 1997 התאגדה כחברה. כיום היא משרתת למעלה מ- 6,000 מטבחים – מפסגת החרמון ועד לאילת – והיד עוד נטויה.

פאנדנגו מאמינה כי השירות האישי, הזמינות המלאה, השקיפות והמענה המדויק הן הסיבות להצלחתה. פאנדנגו שמה דגש על בחירת כוח האדם המוביל והאיכותי בתחום, מתוך מטרה לדחוף ולשפר באופן מתמיד את רמת השירות. פאנדנגו משקיעה במערכות טכנולוגיה ומידע מהמתקדמות בעולם, כיום יכול כל לקוח של פאנדנגו לקבל לידיו מידע וכלים לבדיקה, לניתוח וליצירת קשר מיידי עם מטה פאנדנגו ו/או כל אחד מאנשי השירות שלה.

פאנדנגו תשמח לשרת אתכם בכל עת, ולצרף אתכם לרשימת המטבחים שתורמים משמעותית לאיכות הסביבה. לחץ ליצירת קשר!

פרוייקט עלה פרוייקט עזר מציון

פרוייקטעלהפרוייקטעזר מציון


מדיניות האיכות

פאנדנגו מיישמת זה מספר שנים את תקני ת"י ISO 9001:2015, ISO 14001:2015.
אנו מתחייבים להמשיך ולשמור על רמת איכות ובטיחות בעבודה ולהמשיך להשתפר ולצמצם את ההשלכות השליליות על הסביבה כפי שמפורט להלן. שיפור האיכות ובטיחות מהווה חלק אינטגרלי מתרבות החברה בכל תחומי עיסוקיה, והיא חותרת כל העת לביצוע העבודה בצורה המיטבית, תוך תכנון, ביצוע, בקרה ופעולות מתקנות לשיפור מתמיד.


תרומה לקהילה

פאנדנגו לוקחת על עצמה אחריות הן כלפי לקוחותיה והן כלפי ספקיה הישירים, אך דוגלת גם באחריות חברתית וסביבתית כוללת. לשם שיפור מתמיד ולמען סביבה טובה יותר לילדינו, מעבירה פאנדנגו יותר ויותר מפעילויותיה לשימוש בחומרים אקולוגיים מתקדמים, ומאפשרת גם ללקוחותיה ליהנות מניסיונה הנצבר בתחום.

בתחום החברתי, פעילה פאנדנגו מול עמותות עלה ועזר מציון – הן באופן ישיר כתורמת וכמשתתפת בפעילויותיהן והן כצינור למטבחים, המעביר את כל / חלק משווי השמן שלהם לתרומה.

חלק מהתרומה שלנו

המובחרים למילואיםמשרד הביטחוןעלהלילד המיוחדעזר מציוןבוחרים בחיים

שאלות ותשובות

למה לאסוף שמן טיגון משומש?
שמן טיגון משומש מהווה בעיה קשה במערכי הובלת שפכים החל בבית העסק שלך, עבור במערכי הביוב העירוניים וכלה במכוני טיהור שפכים. לפיכך חוקקו חוקי עזר המנסים למנוע את הימצאות השמנים והשומנים בביוב. חוקים אלה מחייבים עסקים בהתקנה ובטיפול שוטף במפרידי שומן הלוכדים את השמן במערכות ההובלה של העסק ומרכזים אותו.
עליך, בעל העסק, לדאוג לפינוי השמן לאתר מורשה. פינוי זה כרוך בעלויות גבוהות. חברת פאנדנגו מציבה בחצרך מיכל לאיסוף השמן וכך, במקום לשלם עבור פינויו, אתה מקבל תשלום עבורו מפאנדנגו. ניתן לקבל תשלום בכפוף למחירי השמן המשומש ועד לסך של 4.68 ש"ח לק"ג (כולל מע"מ)ברכש נגדי מפאנדנגו.
מה עושים עם שמן טיגון משומש?
שמן טיגון משומש משמש בתעשייה הכימית כחומר גלם לייצור מוצרי סיכה, מממסים ועוד.כמו כן משמש השמן בתעשיית הביו-דיזל. בנוסף משמש שמן הטיגון לאחר שימוש ב תזונת בעלי חיים.
כיצד נקבע מחיר השמן המשומש בארץ?
שמן טיגון הינו מוצר הנסחר בבורסות העולם תחת השמות yellow grease או UCO) used cooking oil). מחירם נקבע על פי היצע וביקוש בעולם וניתן לראות את המחיר משתנה על בסיס יומי. להלן אתר המרכז את כל מחירי השמן המשומש כמו גם מחירי שמן סויה גולמי (בבורסות ארצות הברית השונות) . מחירי השמן המשומש מופיעים באתר זה בסנטים לפאונד. על מנת להמיר את מחיר השמן לאחר שימוש לשקלים לק"ג, יש להכפיל את המחיר המופיע באתר ב 2.2 (1פאונד שווה ל 0.4535 ק"ג).

לדוגמה, כאשר מחיר השמן מופיע באתר 35.5 סנטים לפאונד, יש להכפיל 0.355$ ב-2.2. התוצאה היא 0.781 $ לק"ג. תוצאה זו יש להכפיל בשער הדולר ולקבל מחיר לק"ג בארה"ב.
לשם הבהרה, מחירים אלה מהווים אינדיקציה בשוק העולמי וכמובן מושפעים גם מהיצע וביקוש מקומיים. לפיכך, קיימים מקרים בהם השמן בארץ זול או יקר יותר (באחוז מסוים) מהמחיר בבורסת ארה"ב.
איך יכול להיות שמחירי השמן הנקי שאני קונה עלו ולעומת זאת פאנדנגו רוצים להוריד לי את המחיר עבור השמן המשומש?
על פי רוב קיימת התאמה בין מגמות השוק של השמנים הנקיים והמשומשים אך התאמה זו אינה מוחלטת.

השמן הנקי משמש במספר גדול יותר של שווקים (לעומת השמן המשומש) אשר בחלקם אין אפשרות להחליפו במוצר אחר. לעומת זאת, השמן המשומש משמש בפחות שווקים וקיימים תחליפים רבים לשימושים בו ולכן יכולים לקרות (וכבר קרו בעבר) מקרים, בהם מחירי השמן הנקי עלו ומחירי השמן המשומש ירדו.
שמעתי שבפאנדנגו אפשר לקבל גם 4 ש"ח לכל ק"ג שמן. האם זה נכון?
כן זה נכון. פאנדנגו מאפשרת לספקי השמן שלה לרכוש ממנה מוצרים מתכלים שונים במחירי עלות (עלות הכוללת גם מימון, אחסון, ליקוט והובלה). על מנת לקבל זיכוי של 4.68 ש"ח לק"ג (כולל מע"מ)יש לבצע הזמנה של מוצרים בסכום מסוים (הזמנת מינימום היא של 600 ש"ח) ועל פי גובה ההזמנה ניתן להזדכות (חלקית) בשמן.

לדוגמא: בהזמנה בערך של 1,300 ₪, מתוך כ 1400 מוצרים ושרותים שונים שמציעה פאנדנגו, ניתן לקבל זיכוי עבור 50 ק"ג שמן של 200 ש"ח (כלומר לשלם 1100 ש"ח).

לקבלת פרטים נוספים או לקביעת פגישה ניתן ליצור עמנו קשר דרך האתר . או בטלפון חינם 1-800-495-495.
האם יש תחרות בארץ בתחום האיסוף של השמן המשומש?
פאנדנגו פעילה בתחום החל משנת 1993 והייתה הראשונה להציג את תחום הפעילות הזה בארץ. עם זאת (כמו בכל תחום בארץ ובעולם), במהלך השנים התפתחה תחרות על כל ספק שמן משומש. חלק מהתחרות נעשה בצורה הוגנת המקדמת את התעשייה, השירות והמוצר אותו אנו ומתחרינו מעניקים לספקי השמן שלנו. חלק אחר בתחרות אינו הוגן ואיננו לגיטימי, ומערב עבירות רכוש שונות. עם סוג זה של תחרות אנו מתמודדים ביחד עם רשויות החוק והמשפט בארץ ומנסים לעקור את התופעה מן השורש.
למה עליי לשים לב כאשר אני מחפש מישהו שיאסוף אצלי את השמן?
מבחינה טכנית עליך לדאוג שמי שמציג עצמו כאוסף שמן יציג בפניך אישורים הכוללים רישיון לסחר בשמן טיגון לאחר שימוש וביטוח המתאים לדרישותיך. אך השאלה המרכזית אותה עליך לשאול את עצמך היא האם אתה סומך על אדם זה. במקרים רבים מקבלות מסעדות הבטחות לציוד, שירות, מחיר (בד"כ ההבטחות למחיר מלוות במיכל ללא מדיד), תשלום במזומן במקום (בד"כ מוצע עם קריצה וללא ח"ן – האם אתה רוצה להסתכן בעבודה עם חברה כזו?) ועוד הבטחות שונות ומשונות.

לאורך זמן מתברר, כי הבטחות לחוד ומציאות לחוד. אין ספק כי לך, המסעדן, יש אתגרים רבים שאתה צריך לעמוד בהם ונושא השמן נדחק לשוליים. הדבר מנוצל על ידי חברות שונות ואין באפשרותך באמת לבקר את תפקודן. חברת פאנדנגו שמה את השקיפות מולך כאחד מיעדיה, ולשם כך מאפשרת לך (לאחר הרשמה ) להתחבר אל אתרנו ולראות את כרטיסך שלך. כלומר כל נתוני האיסוף מוצגים בפניך באופן היסטורי, כמותי וגרפי, כולל מחירים, תאריכים ועוד.

הדבר מאפשר לך לבצע בקרה ויזואלית מהירה וזמינה של הנעשה בתחום איסוף השמן אצלך בחצר. בנוסף מאפשר לך אתרנו לפנות אלינו ישירות דרך האתר או דרך מנהל האזור שלך.
English site English Send us an email info@fandango.co.il Call us at 1800495495 1-800-495-495 הזמן איסוף שמן הזמן איסוף שמן